پرش به محتوا

آیا با مواردعدم تشکیل شرکت تعاونی وهمچنین انحلال و تصفیه این شرکت ها آشنایی دارید؟

در صورتی که همه سهامداران در مجمع عمومی حضور نداشته اند و جلسه با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده است. باید اصل روزنامه کثیرالانتشاری که نشان دهنده رعایت تشریفات دعوت از مجمع می باشد را تحویل ثبت شرکت در تهران دهید. از جمله کارهایی که بر عهده اوست می توان به تصفیه کلیه امور، پرداخت قرض ها و وصول مطالبات شرکت اشاره کرد. مدیر تعیین شده، در واقع نماینده شرکت برای انجام کلیه امور مربوطه می باشد.

  • معمولا مدت اتحادیه نامحدود است اما ممکن است این مدت به موجب اساسنامه محدود شده باشد که قبل از اتمام مدت باید تمدید شود حال اگر با وجود سه بار ابلاغ کتبی وزارت تعاون مجمع عمومی برای این امر اقدامی نکند، وزارت مزبور دستور انحلال اتحادیه را صادر و به مرجع ثبت اعلام خواهد کرد.
  • عدم رعایت قوانین و مقررات مربوط پس از سه بار اخطار کتبی در سال از سوی وزارت تعاون.
  • برای اطلاع دقیق از تمامی جزئیات مربوط به هزینه انحلال شرکت و ثبت آن در مرجع ثبتی و همچنین هزینه انتشار آگهی انحلال در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار با کارشناسان ما تماس بگیرید.
  • اما دلیل موجه به طور کلی ممکن است چیزی باشد که ادامه فعالیت شرکت را دشوار و غیر ممکن و یا با زیان زیاد همراه کند.

مثلا وقتی قسمت عمده ای از فعالیت شرکت به صورت غیر قانونی صورت می گیرد، این شکل از انحلال می تواند روی دهد. در صورتی که یکی از شرکا میدان را ترک کند، شرکت نمی تواند با یک نفر باقیمانده سرپا بماند و در نتیجه منحل خواهد شد. هم چنین حذف نوع شرکت توسط قانون، انتفای موضوع شرکت، انقضای مدت شرکت و ورشکستگی شرکت هم از دلایلی است که منجر به این نوع از انحلال می شود. در صورتی که تمامی شرکا بخواهند که شرکت منحل شود این کار انجام خواهد شد. انحلال را از طریق تغییر در اساسنامه و تقلیل مدت فعالیت شرکت هم می توان انجام داد.

ارائه دهنده کلیه خدمات ثبتی شرکت ها

انتقال سهام در شرکت های تعاونی به اعضای غیر مجاز نمی باشد . این مورد در صورتی است که انتقال سهام تنها در بین اعضا انجام می شود . و حقوق و منافع سهیم بودن در سهام شرکت در بین اعضای درون شرکت انجام شده و حقوقی برای اعضای خارجی شرکت برای انتقال اختیاری سهام وجود نخواهد داشت . خ- با خاتمه امر تصفيه شركت تعاوني و انجام تعهدات و پرداخت بدهيها، براي بازپرداخت مبلغ اسمي سهام به اعضاء شركت تعاوني و مازاد به نسبت سهام، بين آنها تقسيم خواهد شد. در عين حال هيأت تصفيه مي بايستي موضوع پايان تصفيه را به اداره ثبت شركتها اعلام نمايد.

انحلال شرکت تعاونی

بدین ترتیب در تمامی اسناد و مدارک و آگهی‌های شرکت، در کنار نام شرکت و اعضا شرکت کلمه “درحال تصفیه” ذکر می‌شود. شکایت به طرفیت وزارت تعاون و به عنوان اعتراض بر دستور انحلال صادره به وسیله این وزارت صورت می گیردد. شاکی، هیئت مدیره تعاونی است که نمایندگی قانونی آن را بر عهده دارد.

این بند لازم‌الاجراست و به هیچ وجه نمی‌توان اکثریت سرمایه‌ای را تغییر داد. پاسخ سوال شما خیلی مفصل هست و همچنین نیاز به اطلاعات بیشتری داره که بشه پاسخ کامل و دقیقی ارائه داد. لطفاً پاسخها را درهمینجا بارگذاری فرمائید تا سایر عزیزان نیز در خصوص موارد مشابه استفاده های لازم را ببرند. 4-بدهی معوق مالیاتی را با اداره امورمالیاتی تسویه نموده ام.

پیش از صدور این حکم، دادگاه یک مهلت شش ماهه به شرکت می دهد و در صورت حل نشدن ایرادات حکم انحلال شرکت صادر خواهد شد. یکی از مباحث اصلی دیگر در خصوص انحلال امکان اعاده شرکت به بقاء آن می باشد که عده ای از شرکت های دولتی و خصوصی درخواست مبنی بر اعاده به وضعیت سابق قبل انحلال را از ادارات ثبت شرکت ها دارند. طلبکاران می‌‌‌توانند در صورتی که انحلال شرکت به سببی غیر از ورشکستگی بوده، صدور حکم ورشکستگی شرکت در حال تصفیه را تقاضا کنند. صفر تا صد ثبت شرکت با مسئولیت محدود؛ مراحل؛ هزینه و شرایطقانون تجارت چندین ماده را به شرکت با مسئولیت محدود اختصاص داده که بر اساس می‌توان گفت برای ثبت آن شرایط و مدارک خاصی مود نیاز است که در این مقاله به طور مفصل به آن می‌پردازیم.

برای ثبت انحلال شرکت چقدر زمان دارم؟

به دلایل مختلفی فعالیت شرکت‌ها به پایان می‌رسد و در فرایند انحلال قرار می‌گیرند. در این مقاله به موضوع انحلال شرکت‌ها و نحوه این فرایند پرداختیم. اولین وظیفه مدیر تصفیه بعد از تعیین وی به سمت مذکور، دعوت از بستانکاران شرکت در روزنامه‌ها و آگهی‌های کثیرالانتشار ثبت برند تجاری است. در صورت عدم توافق مدیران شرکت نسبت به انتخاب و انتصاب یک فرد به عنوان مدیر تصفیه، می‌توان هیات تصفیه شامل چند نفر از اعضا شرکت را انتخاب کرد. الف)- تاریخچه شرکت پاکسان از سال 1341 رسماً فعالیت خود را در زمینه تولید مواد شوینده آغاز نمود.

در صورت کامل و بی‌نقص بودن مدارک، حدود 15 الی 20 روز زمان لازم است، تا پیگیری‌های اداری انجام شود. آگهی انحلال شرکت تعاونی، باید در روزنامه رسمی و کثیر الانتشار چاپ شود. اما شرکت های تعاونی اعتبار که دارای مجوز از بانک مرکزی می باشند، انحلال آن ها نیز نیاز به اخذ مجوز از بانک مرکزی و تعاون دارد.

در صورتی که یکی از شرکا بخواهد شرکت منحل شود، باز هم این اتفاق می افتد. در آخر باید این موضوع را اضافه کرد که بر اساس قانون شرکت های تعاونی ماده ۱۳۴ ، تشکلیل دو شورا برای شرکت تعاونی به نام‌های” شورای عالی هماهنگی تعاونی های کشور ” و ” شورای رسیدگی و داوری در اختلاف تعاونی ها ” پیش بینی شده است. برای اینکه بهتر با این نوع شرکت های آشنا شویم در ابتدا آشنایی کلی با این شرکت ها خواهیم داشت و پس از آن به موضوع اصلی که انحلال شرکت تعاونی است خواهیم رسید. عدم رعایت قوانین و مقررات مربوط پس از 3 ثبت تغییرات بار اخطار کتبی در سال به وسیله وزارت تعاون بر طبق آیین‌نامه مربوط.

کافی است به موجب صورت جلسه ای ماده اساسنامه را اصلاح نمایند. شرکت تعاونی نیز به دلایل مختلفی مانند سایر اشخاص حقوقی می تواند منحل شود. انحلال در لغت به معنای حل شدن، باز شدن، گشوده شدن گره، حل شدن جسم جامد در مایع و نیز به معنی از میان رفتن و برچیده شدن یک اداره یا بنگاه، برچیدگی است و از نظر اصطلاحی مصادیق زیادی دارد مانند انحلال عقد واحد به عقود متعدد یا انحلال مجلس. اما در این نوشتار منظور انحلال شرکت تجاری است که در خصوص انواع شرکت ها دارای شرایط مختص به خود است.

در پاره ای دیگر از موارد که البته بیشتر موارد انحلال شرکت در ایران از این نوع می باشد، شرکت بر اساس تصمیم مرجع تصمیم گیرنده شرکت که همان مجمع عمومی فوق العاده است منحل می شود. در شرکت تعاونی مسکن با توجه به این که به مدت 25 سال هیچ گونه مجمع عمومی برگزار نشده، حال آن که مسئولین مدعی برگزاری هستند. مدیر عامل به مدت 25 سال تصدی این پست رو در اختیار داشته است. آیا تصدی تا این تعداد سال هر چند با تایید هیات مدیره، قانونی هست؟ آیا هیات مدیره میتواند دوره های متوالی یک شخ…