پرش به محتوا

چه چیزی در مورد مراحل ثبت شرکت Right است

برای این کار میتوانید شخصا اقدام کرده و با توجه به روند نسبتا راحت ثبت آنلاین، شرکت خود را ثبت کنید. توسط این سیستم دیگر نیاز به مراجعه حضوری در آن اداره را ندارند و به صورت غیر حضوری می توانند کلیه امور ثبت اطلاعات را انجام دهند. بدین ترتیب متقاضی پیش نویس را تحویل مسئول دفتر می دهد .در این مرحله است که به شرکت شماره ثبت داده می شود و مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می شود. انتخاب نام شرکت یکی از مهمترین بخشها در این فرآیند است و باید تمام قوانین انتخاب نام شرکتها را با دقت بررسی کرده و بر طبق آن، یک نام مناسب انتخاب کنید. مدت زمان تقریبی برای ثبت برند در مشهد از زمان تسلیم مدارک به مدت 14 روز کاری است که این مدت زمان در صورت عدم نقص مدارک به صورت تقریبی تعیین شده است. هدف از تأسیس شرکت های تجاری انجام امور تجاری و بدست آوردن منفعت می باشد بر این اساس 2 و یا چند نفر قرار دادی را در بین خود منعقد می کنند که می توانند در این قرار داد ها شرایط و ضوابطی را تعیین نمایند که بتوانند با در کنارهم قرار گرفتن توانمندیها و یا تجربیات و هم چنین قرار دادن سرمایه ، بتوانند به آن سود و توسعه کاری دست پیدا کنند .

 • شرایط لازم اولیه جهت ثبت شرکت سهامی خاص
 • اعضای شرکت حساب های سپرده مختلف را افتتاح می کنند
 • کسب مجوز از مراجع مربوطه در صورت نیاز
 • وارد کردن اسامی تمام شرکا در فرم مربوطه
 • انجام استعلامهای مورد نیاز به صورت برخط
 • همه مراحل به طور دقیق و اصولی پیگیری می شود
 • می خواهید ثبت تغییرات کنید

در هر قراردادی که منعقد می شود صحت هر پیمان و یا قرار داد باید مشخص باشد . مرحله اول:عقد قراردادشما می توانید قرارداد «ثبت شرکت سهامی خاص» خود را به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین منعقد نمایید. 3. برای شرکتهای سهامی الزامی است که 35 درصد از سرمایه را در بانک تحت حساب بانکی بنام شرکت سپرده گذاری شود و گواهی آن همراه مدارک ارائه داده شود . البته وظایف سازمان ثبت فقط به صدور اجازه تاسیس شرکت ها خاتمه نمی یابد و این اداره وظایفی مثل پلمپ کردن این شرکت ها را نیز در دستور کار خود دارد. اما برخی از موضوعات در این چهارچوب قرار می گیرند. پس از تکمیل دقیق اطلاعات و پذیرش اینترنتی از طریق سامانه و اخذ تاًییدیه ی پذیرش ، نسخ اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها به همراه مدارک مربوطه را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال کنید.

ثبت شرکت در سامانه آسانثبت به سریعترین شکل ممکن و قانونی آن انجام میگیرد. دلیل این مسئله این است که نام شرکت، در واقع فقط نام تشکل حقوقی است. در این پیمان زیان های احتمالی که از به کارگیری سرمایه تقسیم می شود نیز شریک هستند. این موسسه 1 شعبه در تهران دارد. لذا مرجع ثبت شرکت ها در تهران اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی که از دوایر اداره ثبت اسناد و املاک می باشد و در خارج از تهران اداره ثبت اسناد و املاک مرکز اصلی شرکت و نقاطی که اداره یا دایره ثبت اسناد وجود ندارد دفتر خانه اسناد رسمی و اگر مرجع مذکور وجود نداشته باشد دفتر دادگاه محل است . شرکت سهامی عام شرکتی است که موسسین آن قسمتی از سرمایه ی شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین می کنند.به این طریق که موسسین قبلاَ بیست درصد سرمایه را خودشان تعهد کرده و لااقل سی و پنج درصد مبلغ تعهد شده را در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس در یکی از بانک ها سپرده و سپس اظهارنامه ای به ضمیمه ی طرح اساسنامه ی شرکت و طرح اعلامیه ی پذیره نویسی سهام،به مراجع ثبت شرکت ها تسلیم نمایند.پس از ثبت شرکت سهامی عام،سهام آن در بورس داد و ستد می شود.شرکت سهامی عام کامل ترین نوع شرکت سهامی است و مسلم است برای انجام امور مهمه از قبیل استخراج معادن و تجارت با کشورهای خارج و تاسیس کارخانجات و ایجاد سدها و بانک ها تشکیل می شود که سرمایه ی فردی کفاف آن را نمی دهد. ثبت شرکت در تهران  is was gen er at​ed by G SA  C᠎on​tent G᠎enerat or D emov er si​on!

یکی از مهمترین مراحل، تعیین شرکا و سهامداران است. این شرکت در حقیقت به منزله ی ترکیبی از شرکت تضامنی و شرکت سهامی است که در آن تعدادی شریک ضامن و تعدادی شریک دارای سهم می باشد. این شماره در بالای برگه سمت راست درج شده است. در این صورت فرایند ثبت شرکت با مشکل مواجه خواهد شد. در صورتی که شرکتی قصد داشته باشد از یکی از شرکت های معتبر تمایندگی بگیرد و یا با آن شرکت کار کند نخست باید شرکت خود ا به ثبت برسانند زیرا این نمایندگی ها راحت تر با شرکت ها کار می کنند. یکی از شرایط انتخاب شریک می باشد که الزامی است سن آنها بالای 18 سال باشد. ذیلاَ به شرح چگونگی مراحل ثبت الکترونیکی شرکت ها و موسسات غیرتجاری می پردازیم. متقاضیان ثبت تاسیس و تغییرات شرکتها و موسسات غیر تجاری باید اطلاعات مورد نیاز را بر اساس فرم های موجود در سامانه اداره ثبت شرکتها وارد نموده و پس از پذیرش نهایی از طریق سامانه نسبت به دریافت کد پیگیری پرونده تشکیل شده در سیستم اقدام نمایند.

 1. نام و آدرس شرکت در هر دو زبان انگلیسی و چینی
 2. جواز ثبت شرکت یا اتحادیه
 3. دریاچه آلا گل
 4. ادغام شرکت ها از جهات مالی ؛
 5. ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب موسسات غیر تجاری

در نتیجه در اقتصاد کشور نقش کلیدی را ایفا می کنند. می توانید از متخصصان مجموعه رهام ثبت مشاوره گرفته و بهترین تصمیمات را برند خود بگیرید. در ذیل به توضیح نحوه ی ثبت شرکت و نحوه ی ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها می پردازیم.شایان ذکر است،شما سروران ارجمند جهت ثبت شرکت می توانید از متخصصان کارآزموده ی ما در موسسه ی حقوقی فکر برتر کمک بگیرید.همکاران ما در این مرکز می توانند از طریق مشاوره تخصصی رایگان شما را راهنمایی کنند. البته کار ثبت شرکت در این مرحله نیز به اتمام نخواهد رسید و بخش دریافت آگهی همچنان ادامه خواهد داشت. انتخاب نام یکی از حساسترین و پرچالشترین بخشها از مراحل ثبت شرکت است و باید با داشتن اطلاعات کامل و دقیق، نامی را انتخاب کنید که هم نوع فعالیت شما را بهخوبی تشریح کند و البته نکته مهمتر این است که با توجه به قوانین انتخاب نام تعیینشده باشد. در این قیمت یکی از روزنامه های کم هزینه را برای انتشار آگهی های شرکت انتخاب نمایید.

تعیین نوع سرمایه در دو حالت نقدی و غیر نقدی است که باید در زمان ثبت، میزان هر یک از آنها را تعیین کنید. این روند حالت کلی ثبت شرکت بهصورت آنلاین است و بیشک بخشهای دیگری نیز خواهد داشت که به نوع شرکت، تعداد شرکا و سایر عوامل متغیر دیگر بستگی دارد. نوع سرمایه هم به نوع شرکت بستگی دارد و متفاوت می باشد. همه شرکتهای تجاری که تصمیم به ثبت می نمایند باید مطابق با قوانین و مقررات تجارت مصوبه اقدام به ثبت نمایند و در خلاف مقررات نتیجه ثبت آنها منفی خواهد بود. در سایت، اساسنامه ی شرکت را نیز باید ارایه دهید. در آخر نیز طبق ماده ۱۹۷ قانون تجارت و ماده ۶ نظامنامه قانون تجارت، در مدت زمان یک ماه از تاریخ ثبت شرکت، خلاصه شرکتنامه و تمام موارد لازم مرتبط با آن باید توسط اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامههای کثیرالانتشار، منتشر شود.

هم چنین در این نوع شرکتها می شود سرمایه اولیه شرکت را به هر تعداد سهم تقسیم بندی کرد. شرکت سهامی خاص شرکتی است که تماماَ سرمایه ی آن توسط موسسین تامین گردیده است.چون تشکیل شرکت های سهامی عام همراه با تشریفاتی طولانی است،مواد اصلاحی قانون تجارت برای امور ساده تری که طبعاَ شرکای کمتری دارد یک نوع شرکت سهامی مقرر داشته که بشرح فوق شرکت سهامی خاص نامیده می شود.در این قبیل شرکت،صدور اعلامیه ی پذیره نویسی وجود ندارد.تمام سرمایه از ناحیه ی موسسین تعهد و اقلاَ سی و پنج درصد آن در یکی از بانک ها به نام شرکت در حال تاسیس در حساب مخصوصی سپرده می شود. قسمتی به عنوان درج سرمایه شخص حقوقی وجود دارد که درج نموده و علاوه بر آن سمت اشخاص و ارتباطی که بین آنها هست و شعب شرکت در صورت وجود درج گردد . در حقیقت ثبت شرکتنامه رسمیت یافتن آن بین شرکا است که در دفتر جداگانه به عمل می آید و شرکا تماماً ذیل ثبت را امضا و مطابقت ثبت را با اصل شرکتنامه تصدیق خواهند نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.