پرش به محتوا

اگر برخی از فعالیت ها سود کافی نداشته باشند، فقط کافی است به انحلال شرکت فرعی مربوطه پرداخت. در صورتی که سهامداران خارجی افراد شخص حقوقی باشند، ارائه اصل و کپی گواهی ثبت شرکت همراه با ترجمه الزامی است. اگر شما متقاضی ثبت شرکت با کم ترین هزینه ثبتی می باشید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه با ما باشید تا به تمامی سوالات شما در زمینه ثبت و هزینه ثبت شرکت ها و تعرفه ثبتی در ایران پاسخ داده شود. این نوع شرکت تبلیغاتی کلاَ متعلق به تبلیغ کننده است و تمامی کارهایی که یک شرکت تبلیغاتی خارجی (یا خارج از شرکت)انجام می دهد را به خوبی اجرا خواهد کرد. ثبت شرکت در تهران از امور که در گذشته به راحتی و بدون قاعده به صورت فردی انجام می شد به تدریج تحت سیطره ی قوانین قرار گرفت و شکل الزامی پیدا کرد و کارهایی که مربوط به حوزه بازرگانی، تجارت، خانوادگی و دیگر موارد از شکل فردی خارج شدند و تحت نظارت و حاکمیت دولت از طریق اعمال قوانین و مقررات قرار گرفتند. از طرفی ، قوانین خاص ممکن است برای شرکت تمهیداتی معین کرده باشند که اشخاص خارجی بیگانه مشمول آن نمی شوند؛ مانند ماده 107 قانون مالیات های مستقیم ( مصوب 1380) که برای اشخاص حقوقی خارجی که در ایران فعالیت می کنند، مقررات ویژه مالیاتی معین کرده است.

احمد تویسرکانی در گفتوگو با «حمایت» در خصوص ثبت الکترونیک شرکتها و موسسات غیرتجاری گفت: ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری در 80 سال گذشته به صورت کاملا سنتی و غیرمکانیزه انجام میشد که این مسئله به دلیل آسیبهای متاثر از گذشته، شفافسازی اطلاعات اشخاص حقوقی، فعالان اقتصادی و متقاضیان خدمات در این حوزه را ضرورت میبخشید.وی ادامه داد: بر این اساس در راستای اصلاح فرایندها و بهبود سیستمهای موجود و همچنین نظر به تکالیف مقرر در جزء 3 بند «و» و ماده 46 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و بند «ب»ماده 12 قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، مبنی بر راهاندازی و ارایه خدمات الکترونیکی یکپارچه در پایگاه اطلاعات شرکتها و موسسات غیرتجاری، سامانه جامع ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری طراحی و در تیرماه سال 92 راهاندازی شد. شرکت بازرگانی به صورت کلی شرکتی می باشد که میان دو یا چند نفر جهت کسب سود و درآمد با اسم مخصوصی به عنوان یکی از شرکتهای ذکر شده در قانون تجارت با رعایت نمودن مقررات مربوط به تشکیل ثبت می شود.

شرکت بازرگانی در واقع به شرکتی الحاق می شود که در موضوع فعالیت آن یعنی بند 2 اساسنامه موضوعات خرید و فروش و صادارت و واردات و کلیه فعالیت های بازرگانی داخلی یا خارجی ذکر شده است. به عبارت دیگر، چنین شرکتی از کلیه حقوقی که برای خارجیان در نظر گرفته شده برخوردار شده، کلیه تعهدات آن ها را نیز خواهد داشت؛ با این توضیح که شرکت خارجی، اولاَ نمی تواند در ایران بیش از حقوقی را بهره مند شود که خاص اشخاص حقیقی است ، مانند حقوق خانوادگی و امثال آن . از جمله سوالات متداولی که در زمان قبل از ثبت شرکت در کشور مطرح می شود را میتوان موارد زیر دانست که پاسخ آن ها تنها با مراجعه و تماس با کارشناسان حقوقی امکان می پذیرد. تنظیم اساسنامه شرکت نیز با مشاوره و درخواست صاحب شرکت در اداره ثبت دولتی انجام می پذیرد . اینکار را در اداره ی پست انجام می دهید ثبت ایلیا نیز این امر را برای شما انجام خواهد شما و هزینۀ پستی آن نیز مشخص شده است و طبق اعلام ادارۀ ثبت می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت شرکت بازرگانی و هم چنین هزینۀ ثبت شرکت می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند. از سایتهای مربوط به این مراکز می توانید راهنمایی هایی را درباره فعالیت های صنفی و تجاری ، به زبانهای فنلاندی و انگلیسی دانلود و ذخیره کنید. درست است که می توانید بعدها نام شرکت را تغییر دهید اما بهتر است از همان ابتدا نام شرکت را مناسب با فعالیت و البته به گونه ای که مورد تایید اداره ی ثبت شرکت ها قرار گیرد. در هنگام ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه اولیه ۱۰۰ هزار تومان می باشد و در شرکتنامه نیز باید به صراحت قید شده باشد که سهم الشرکه های غیرنقدی هر کدام از شرکاء به چه میزان تقویم شده است . شرکا در قبال دیون و قروض شرکت به اندازه سهم اشان مسئولند. در صورتی که دارایی شرکت برای پرداخت تمام قروض کافی نباشد، هر کدام یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است. عصر حاضر عصر اطلاعات به ویژه اطلاعات آنلاین یا برخط می باشد که در تمام ابعاد زندگی کاری و شخصی ما رشدی چشمگیر داشته است.

به این فکر کنید که به چه وسایل تولید یا نیروی کاری احتیاج دارید. برای پیشبرد فروش قصد دارید از چه وسایل تبلیغاتی استفاده کنید؟ قصد دارید چگونه این موضوع را دنبال و پیگیری کنید که برنامه هایتان چگونه متحقق می شوند؟ لازم به ذکر است شما می توانید پیگیری این امور را به سامانه آگاه ثبت واگذار کنید. لازم به ذکر است که این سهامداران، میتوانند شخصیتهای حقیقی یا حقوقی جداگانه باشند و سهم هریک از آنها از میزان سوددهی شرکت مشخص و تعیینشده است. سرمایه باید در اظهارنامه ذکر شود و موارد نقد و غیر نقد آن به صورت جداگانه مشخص گردد. تعرفه و هزینه ثبت شرکت در ایران براساس نوع قالب ثبتی می باشد ، که توسط متقاضی انتخاب می شود و در کشور ایران شرکت هایی اعم از شرکت سهامی خاص ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت سهامی عام ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی قابل ثبت است که متناسب با نوع فعالیت و قالب ثبتی هزینه آن متغیر است.

سهم الشرکه غیر نقدی در شرکتهای با مسئولیت محدود، بوسیله شرکاء شرکت تقویم می گردد و در این خصوص، مسئولیت این کار متوجه شریکان شرکت است؛ در حالیکه کارشناس رسمی دادگستری، باید آورده های غیر نقدی شرکتهای سهامی خاص را تقویم کند. میزان هزینه ی روزنامه رسمی بستگی به موضوع فعالیت شرکت و تعداد اعضای شرکت دارد و پس از برآورد آن به طور دقیق محاسبه خواهد شد. به علاوه برحسب نوع شرکت و تعداد نفرات و موضوع فعالیت در هزینه ثبت شرکت، دخیل است. تغییر در این نوع هزینه ها به تعداد کارکتری است که قرار است در روزنامه چاپ شود و این تعداد کارکتر به موضوع فعالیت و میزان سرمایه تعداد شرکا بستگی دارد. یک هزینه ی کاملاً مشخص است اما بیشتر شدن این هزینه بستگی به تعداد شرکا ( اگر از حداقل بالاتر باشد ) سرمایه شرکت ( از حداقل 100 تومان بیشتر باشد )، موضوع فعالیت بیشتر ازحد مجاز اداره ی ثبت شرکت ها باشد، هزینه ی ثبت شرکت بیشتر خواهد شد. همان طور که ملاحظه می گردد، ظرفیت های خوبی در این استان وجود دارد که می توان از طریق ثبت شرکت، در جهت اجرایی شدن اقتصاد بومی و محلی استفاده نمود. This da ta has  been g​enerated ᠎by GSA Con tent G en erator Demoversi on!

از این رو اگر شرکتی نیاز به مجوز برای ثبت شرکت باشد با اخذ و ارائه آن می توان اقدام کرد. شرکت با مسئولیت محدود، عبارت است از شرکتی که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت خواهند بود.در اسم شرکت باید عبارت”با مسئولیت محدود” قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد وگرنه شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت. همچنین داشتن شناخت کافی درباره سودآوری و شیوه های فروش نیز مهم می باشند. بدقت درباره شیوه فعالیت شغلی خود و فضا و امکانات و موقعیت قراگیری آن فکر کنید. درباره هزینه ثبت شرکت پیمانکاری باید بگوییم که این هزینه ها به شرایط وعواملی بستگی دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بهتر است با ما تماس بگیرید و یا فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند. با ما همراه باشید. در این زمان باید مدارک کپی برابر اصل شده و به همراه اظهارنامه ثبت شرکت امضا شده به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید.