پرش به محتوا

برای تاسیس شرکت در اداره ثبت شرکتها و سامانه قانونی نیاز به دریافت این کد خواهید داشت. نکته: در ثبت شرکتها با مسئولیت محدود حتما پیش ثبت نام کد کارگاه (بیمه تامین اجتماعی) و پیش ثبت نام کد اقتصادی لازم است . نکته : شرکت هایی که تمایل به دریافت کارت بازرگانی دارند ، حتما باید موضوع بازرگانی را در موضوع فعالیتشان داشته باشند . تشکل و موسسات غیرتجاری موسساتی هستند که با امور غیرتجاری مثل امور ادبی، علمی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل میشوند موسسات غیرتجاری نمیتوانند فعالیت بازرگانی انجام دهند عموما موضوع فعالیت موسسات موضوعاتی نظیر خدمات فرهنگی-هنری ، خیریه مشاوره حقوقی و نظیر اینهاست. در ثبت شرکت تعاونیها به موجب ماده 17 قانون تجارت، تعاونی شرکتی است که تمام یا حداقل 51% سرمایه آن توسط اعضا و در اختیار شرکت قرار می گیرد و مابقی توسط شرکتهای دولتی، بانکها، شهرداریها و … به موجب ماده ۵۷۳ قانون مدنی شرکت اختیاری ممکن است در نتیجه عقدی از عقود تشکیل گردد ؛برای مثال مالکی نیمی از مال خود را به دیگری فروخته ، صلح یا هبه نماید.در این گونه مثال ها ، سبب مالکیت مشترک (شرکت) عقدی به نام شرکت نیست در واقع عقدی است که بعنوان بیع یا صلح یا هبه در نظر گرفته می شود.

شایان ذکر است، شما عزیزان در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در انتخاب نام شرکت، می توانید با کارشناسان مجرب ما در ثبت شرکت کارا تماس حاصل نمایید. ضمن این نکته که برای هر شرکتی حداقل سرمایه ها متفاوت است، شما با توجه به نوع شرکت خودتان باید حداقل هزینه لازم را سرمایه گذاری کنید با این حال هیچ محدودیت و سقفی برای حداکثر سرمایه داخلی شرکت وجود ندارد. بر اساس ماده 589 قانون مدنی، هر یک از شرکا هر زمان که بخواهند می توانند نسبت به تقسیم مال مشترک درخواست نمایند، اما طبق مواد 199 تا 231 لایحه و 202 تا 218 قانون تجارت، شرکت های تجاری با تکیه بر تشریفات خاصی منحل می شوند. ثبت شرکت نسبی، یک شرکت تجاری که بین 2 یا چندنفر تشکیل میشود و مسئولیت هرکدام از شرکاء به میزان سرمایهای که توی اون شرکت دارن، در در اسم شرکت باید عبارت شرکت نسبی و اسم حداقل یکی از شرکاء ذکر بشه، در صورتی که اسم همه شرکاء در نام شرکت ذکر نشده باشه باید از عبارتی مثل (و شرکاء ) یا (و برادران ) در نام شرکت استفاده کرد . شرکتها و موسساتی که شاخصهای موجود در آیین نامه تشخیص صلاحیت شرکتها و موسسات دانش بنیان را داشته باشند و بعد از طی مراحل ارزیابی از طریق کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکتها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا تایید گردند به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی میشوند تا طرح خود را به آن صندوق ارائه نموده و از تسهیلات مربوطه با توجه به اساسنامه صندوق استفاده نمایند.

از جمله مهم ترین مزایای ثبت شرکتهای تجاری در ایران می توان به: افزایش اعتبار به کسب و کار ها، دریافت وام با شرایط آسان، افزایش اطمینان افراد و سایر شرکتها، صادرات و واردات، شرکت در مناقصات و مزایده های تجاری، تامین سرمایه، استفاده از دانش و تخصص افراد و نیروهای کار، دریافت نمایندگی با تاسیس شرکت تجاری و از همه مهم تر قانونی شدن کلیه فرآیند های شرکت شما اشاره کرد. اگر قصد دارید در مزایدات و مناقصات شرکت کنید و از وام بانکی بهره مند شوید شرکتهای سهامی خاص انتخاب بهتری هستند چون شرکتهای با مسئولیت محدود امکان شرکت در مناقصات دولتی را نداشته و برخی موسسات دولتی یا بانکها به آنها وام و تسهیلات ویژه نمی دهند. چنانچه نوع سرمایه شخص حقوقی سرمایه نقدی یا غیرنقدی باشد نیازی به ورود اطلاعات ” تعداد سهام” و یا ” ارزش ریالی هر سهم ” نمی باشد. حداقل اعضا در تعاونی 7 نفر است که سهام به یک نسبت و به صورت مساوی میان اعضا تقسیم میشود. داشتن حداقل سرمایه یک میلیون ریالی (گفتنی است که این مقدار به صورت عرفی پیشنهاد شده و در قانون تجارت برای این نوع شرکت مقداری به صورت کامل مشخص نشده است).

این شرکت ها درست مانند شرکت های تضامنی هستند با این تفاوت که هر فرد شریک تنها مسئول و ضمانت کننده تعهدات شرکت به اندازه اورده و سرمایه خودش است و نه بیشتر. لذا مرجع مربوطه، به هیچ وجه مسئول صحت مدارک ارائه شده و صحت اظهارات متقاضیان ثبت شرکت نمی باشد و اگر شرکت ، مخالف قانون تشکیل شده باشد یا اینکه موجباتی برای ابطال شرکت موجود باشد، دادستان و هر ذی نفعی می تواند ابطال ثبت کردن شرکت را از دادگاه تقاضا کند. مجمع عمومی فوق العاده حق دارد آن را تغییر دهد و مراتب را به مرجع ثبت شرکت ها اعلام دارد تا برای اطلاع عموم آگهی شود. پاسخ به سوالات بالا به صورت دقیق تنها زمانی ممکن است که تجربه انجام آن را داشته باشید. امنیت مخاطب، ثبت شرکت به مخاطب شما این باور را میدهد که منافعش در چهارچوب قانون از جانب شما تامین میشود و این اعتماد برانگیز است که پاسخ سوالشان از شما درباره ثبت شرکتشان مثبت باشد.

در این نوع از شرکت شما می توانید در چهارچوب قانون اساسی ترکیه هر نوع فعالیتی را انجام دهید. اعضای هیئت مدیره به مدت 2 سال و بازرسین هر سال مالی بایستی تمدید و یا تعویض شوند. چگونه از سامانه وارد می شد و پیدا کردن راه برای مشخص کردن محصولات و یا خدمات. درمقابل اشخاص ثالث کان لم یکن تلقی می شود، همچنین در نام شرکت تضامنی باید عبارت شرکت تضامنی و لااقل اسم یکنفر از شرکاء آورده شود . امنیت قانونی، چون در قانون تجارت کلیه روابط و مقررات شراکت و شرکت ها از پیش تعیین شده اند و قانون بر این اساس شرکاء را ملزم به اجرای تعهدات مینماید و این نوع ثبت شرکتها باعث آسودگی خاطر و امنیت قانونی طرفین و منافع آنهاست. در دنیای تجارت واردات و صادرات، شرکت با مسئولیت محدود تحت عنوان Limited company و یا LTD شناخته شده است و تجارت با این نوع شرکتها بسیار محبوب میباشد . ماده 7- تغییرات راجع به نمایندگان شرکت و یامدیران شعب آن باید به اداره ثبت اسناد کتبا اطلاع داده شود و تا وقتی که این اطلاع داده نشد ه عملیاتی که نماینده و یا مدیر سابق به نام شرکت انجام داده عملیات شرکت محسوب است مگر این که شرکت اطلاع اشخاصی را که به استناد این ماده حقی می کنند از تغییر نماینده یا مدیر خود به ثبوت رساند.

کارشناس ارشد دایره حقوقی که پس از بررسی کارشناسان اداره و ابراز نظر آن ها که به صورت سیستمی برای کارشناس ارشد ارجاع داده می شود نظر خود را اعلام و برای رئیس اداره ارسال می کند. ثبت شرکت در ایران عمان از جمله کشورهایی است که به سلطنت نشینان معروف می باشد و از همسایگان جنوبی ایران محسوب می شود .این کشور دارای شرایط عالی از نظر منابع طبیعی می باشد. اسامی شرکت باید دارای ریشه اصیل فارسی باشد. 1- اشخاصی که باید اظهارنامه ثبت بدهند. است. اگر بخواهیم هزینههای ثبت شرکت را مرحله به مرحله ذکر کنیم، شامل این موارد خواهند بود. موارد موثر در نرخ چیست؟ به عنوان مثال این که قصد راه اندازی چه نوع شرکتی را دارید در هزینه ها موثر است. پیشنهاد ما این است که به صورت تلفنی و حضوری از کارشناس خود درخواست کنید ریز به ریز هزینه ها را برای شما شرح دهند. در ضمن لازم به ذکر است که در این مسیر، آگاه ثبت همواره با مشاوره رایگان تلفنی کنار شما خواهد بود. تیم تخصصی ثبتینه با دراختیار داشتن بهترین و باتجربهترین متخصصین و کارشاناسان این امر در تمامی کشور، بهترین و کاملترین خدمات را به صورت حضوری و در محل به شما ارائه میکند.

Th is c onte᠎nt was generat᠎ed with G SA C​onte᠎nt Gene᠎rator DE᠎MO !

از کجا بهترین هزینه را بفهمیم؟ ما در این قسمت لیست برخی از خدمات را آماده کرده ایم. در صورتی که بخواهید هزینه های دقیق را بدانید باید فرم های مربوطه را در سیستم اداره ارسال کنید. موسسات انتفاعی در جهت کسب منافع و تقسیم سود میباشند و موسسات غیرانتفاعی در پی کسب منافع و تقسیم سود نیستند و بایستی از سازمان یا وزارت خانه مربوطه مجوزهای لازم را اخذ نمایند. از لحاظ مدت زمان تصدی اعضا میتوان آن ها را به صورت محدود و یا نا محدود انتخاب کرد . در هزینه های قانونی که وجود دارد، تعرفه تمبر ثبتی را داریم که بسیاری اوقات نرخ آن متفاوت است. حقیقت این است که مبلغ ثابت و مشخصی را برای این مورد نمی توان بیان کرد به این دلیل که تعرفه ها همیشه تفاوت هایی دارد. لازم به ذکر است که در شرکت سهامی خاص میزان سرمایه هر یک از اعضاء هم ذکر می شود، اما در شرکت مسئولیت محدود میزان سهم بیان نخواهد شد. ما در ادامه سعی می کنیم تا حد ممکن برخی هزینه ها را حدودا بیان کنیم تا موضوع کمی برایتان شفاف تر باشد.