تغییرات شرکت

میخاستم شرکت لوله کشی گاز خانگی و تجاری بزنم از چ شرکتی استفاده کنم و باید از کجاشروع کنم مدارکم تکمیله. جهت مشاوره رایگان می توانید با مشاوران مجموعه تماس حاصل نمایید. پس از عقد قرارداد با مؤسسه ، مدارک مربوطه و مورد نیاز از طرف نخستین ثبت به شما اعلام می گردد پیگیری ثبت تغییرات شرکت و شما می بایست مدارک مربوطه را در اسرع وقت به صورت کامل تهیه نموده و تحویل مؤسسه دهید. از نظر معنای لغوی شرکت به معنای شریک شدن و همدست شدن در کاری می باشد و دهخدا شرکت را شریک شدن , انبار گشتن و مشارکت اتحادی چند نفر برای غرض و یا نفعی خاص معنا کرده است.

سایت تغییرات شرکت

بعد از گذراندن مراحل و شرایط مذکور تغییرات که توسط موسسه ثبتی ذهن ناب صورت می پذیرد به وسیله اداره ثبت شرکت ها, به ثبت خواهد رسید. صاحبان شرکت یا موسسه ثبت شده ممکن است بعد از ثبت هر شرکت یا موسسه تصمیم به تغییرات شرکت در اساسنامه یا موارد دیگر بگیرند که ساده ترین آن تغییر آدرس شرکت می باشد. آگهی تغییرات روزنامه رسمی به این معنی است که شرکت و سهامداران آن به صورت رسمی به عموم تغییرات درج شده در شرکت را اعلام می کنند و کار خود را از آن تاریخ با قوانین جدید شرکت پیش می برند. این کار چند مرحله دارد و فرد یا شرکت متقاضی باید مطمئن شود که کار خود را به طور کامل انجام داده است. طبق قانون اگر شما دارای شرکت سهامی عام باشید، می توانید این شرکت را به انواع شرکت ها از قبیل سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود و غیره تبدیل نمایید.

روش های ثبت تغییرات شرکت

در مرحله ی نهم باید متن صورتجلسه را آماده نموده و گزینه ی پذیرش نهایی را انتخاب کنید. و این صرفا جهت تسریع در امر ثبت و تغییرات نام شرکت محسوب می شود. در این مجمع سهامداران فرصت این را به دست می آورند تا نظرات خود را اعلام کنند. و زمان برگزاری آن حتما باید در اساسنامه به دلیل حضور یافتن سهامداران قید شود. تعیین کیفیت تفریغ حساب (واریز کردن حساب یا خروج از آن) یا تبدیل شرکاء یا خروج بعضی از آن ها از شرکت نیز باید الزاما به ثبت برسد. انحلال شرکت، حتی در مواردی که انحلال به واسطه ی انقضای مدت شرکت صورت گیرد.

اگر شرکت به قدری خسارت ببیند که نیمی از سرمایه آن از بین برود؛ مجمع فوق العاده باید در رابطه با انحلال یا بقای شرکت تصمیم بگیرد. افرادی که از شرکت طلب دارند تا دو ماه پس از انتشار آکهی می­توانند به تصمیم کاهش سرمایه اعتراض کنند. در مرحله ی هشتم متقاضی با توجه به نوع صورتجلسه و تصمیمات گرفته شده باید مدارک را در این قسمت بارگزاری نمایند. و تکمیل این فرم با مراجعه به وب سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امکان پذیر است.

در آخر باید مدارک لازم به منظور تغییر نام شرکت به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود. اداره ثبت شرکتها پیش نویس سند ثبت تغییرات شرکت را در سامانه تولید و مفاد آن را به صورت الکترونیک به اطلاع متقاضی می رساند. افزایش و کاهش سرمایه از وظایف مجمع عمومی فوق العاده ثبت شرکت می باشد. منظور از افزایش یا کاهش سرمایه شرکت، افزایش تعداد سهام شرکت های سهامی و افزایش سرمایه ناشی از ورود و خروج شریک به سایر شرکتها می باشد. جهت تغییرات در تعداد سهام و یا سرمایه شرکت سهامی خاص تشکیل مجمع عمومی فوق العاده الزامی می باشد.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

در این مرحله باید تاریخ برگزاری جلسه، ساعت شروع و پایان آن را مشخص کنید. وارد کردن شماره ملی در صورت ایرانی بودن و شماره گذرنامه در صورت غیر ایرانی بودن. در بخش اظهارنامه دفتر ثبت تجاری امکان ثبت اظهارنامه های مختلفی مانند ثبت نام، تمدید، ابطال و … همچنین، افراد می توانند آخرین وضعیت اظهارنامه های تجاری را از طریق این بخش مشاهده نمایند. نام، ایمیل و سایت من را در این مرورگر برای ارسال دیدگاه بعدی ذخیره کنید. اگر شما قصد تغییر نام دارید باید حداکثر ۵ نام را به ترتیب الویت در فیلد درخواستی مشخص کنید.

  • به عنوان مثال شما برای تغییر نام شرکت به یک صورتجلسه و برای تغییر سهام و یا ورود و خروج شرکاء به یک صورتجلسه دیگر نیاز دارید .
  • ارسال صورتجلسه به اداره ثبت از طریق پست جهت بررسی،تایید صلاحیت صورتجلسه و ثبت تغییرات مورد نظر.
  • هر یک از این تغییرات مجدد به اطلاع اداره ثبت شرکت‌ها می‌رسد و در آن‌جا ثبت می‌شود.
  • در این مجمع سهامداران فرصت این را به دست می آورند تا نظرات خود را اعلام کنند.

برای مجمع عمومی عادی، حضور دارندگان حداقل بیش از نصف سهام که حق رای دارند با ۵۱% سهام واکثریت عددی لازم و ضروری میباشد. در مرحله سوم، فرمی به شما نمایش داده می شود که در این فرم می بایست که اطلاعات مربوط به شرکت خود مانند مدت فعالیت، شماره تلفن و ایمیل را وارد کنید و سپس، کد پستی محل شرکت را در قسمت مشخص شده وارد نمایید. پس از وارد کردن کد پستی، آدرس به طور خودکار نمایش داده خواهد شد.

ثبت تغییرات شرکت که هر بار برای تنظیم صورت‌جلسه تغییرات و ثبت آن در سامانه و دریافت آگهی تغییرات باید مبلغی حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان پرداخت کنید. در قدم بعدی با مراجعه به سایت ثبت برند تجاری اداره ثبت شرکت ‌هابرای ثبت تغییرات و دریافت کد پیگیری اقدام می‌شود. متقاضی ثبت تغییرات شرکت ها با انتشار آگهی تغییرات وارد شده در شرکت را در روزنامه رسمی به ثبت خواهند رساند.

میزان مبلغ اضافه شده در سهم شرکت و این که هر نفر چه مقدار سهم از شرکت دارد باید به صورت کلی تعیین شود تا در این رابطه شبهه ای به وجود نیاید که همه اینا نیاز به تغییرات شرکت دارد. شرکت‌های سهامی عام از طریق فروختن سهام به مردم بیشتر درآمد خود را کسب می‌کنند. این شرکت‌ها پس از گرفتن مجوز تأسیس، سهام خود را در بورس به فروش می‌رسانند. در شرکت سهامی عام تغییر نام، موضوع، آدرس، الحاق به موضوع، نقل‌وانتقال سهام، افزایش سرمایه، کاهش سرمایه، ورود و خروج شریک و تغییر حق امضا از تغییراتی است که انجام می‌شود.

بله در شرکتهای سهامی خاص باید هر 2 سال اعضای هیئت مدیره تمدید بشن در غیر این صورت برای هرگونه کار اداری از جمله خدمات بانکی به مشکل می خورید. در صورتی که شرکت خسارت های زیادی ببیند به شکلی که نیمی از سرمایه آن از دست برود، مجمع باید با آگهی ثبت تغییرات شرکت در مورد شرکت تصمیمی بگیرد که به کار ادامه بدهد یا منحل شود. به همین سبب بهتر است تا با قوانین تغییر نوع شرکت آشنایی پیدا نمایید.

ارائه مشاوره به شرکتها در حوزه ثبت شرکت و تغییرات آنها، ثبت برند، طراحی سامانه های آنلاین و ارتباط با مشتری برای استارتاپ های جدید و پیگیری امور اداری شرکتها و مشاوره مدیریت از مهترین خدمات ما می باشد. در ادامه، به توضیح نحوه و مراحل سامانه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت به صورت اینترنتی،خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید. از اینروست که مدیران شرکت ها می بایست همزمان با تغییرات شرکت ، موارد را به صورت قانونی ثبت نمایند. شما نیز به عنوان مدیر یا سهام دار یک شرکت قطعا در آینده ای دور یا نزدیک ، با مباحث تغییرات شرکت ، چون تغییر سهام داران ، تغییر اعضا هیات مدیره، تغییر مدیرعامل ، تغییر آدرس ، تغییر موضوع فعالیت ، تغییر نام شرکت و … دیگر موضوعات مرتبط با آن درگیر خواهید شد. در این مقاله قصد داریم تا شما متقاضیان را با ثبت تغییرات شرکت ، مراحل ثبت تغییرات و مدارک مربوط به آن ، ثبت تغییرات شرکت در انواع مجامع و جلسات مختلف و موارد مربوط به آن آشنا کنیم .