رتبه پیمانکاری

صدور رتبه های ۵ و ۴ و ۳ به استانداری ها ، معاونت فنی و عمرانی و صدور رتبه های ۱ و ۲ به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مربوط می‌باشد. ۵- سابقه کار مفید و مرتبط مدیر عامل و اعضاء هیات مدیره موظف بر اساس جداول ۱-۷ آیین نامه ضروری می باشد. رتبه بندی شرکت ها یک نوع معیار صلاحیت گذاری بر اساس استانداردهای تعریف شده است. جناب سلماسی هزینه اخذ رتبه یا تمدید متفاوت است و اینکه باید ببینیم چه تغییراتی دارید آیا افراد امتیاز آور تغییر می کندد یا خیر لطف بفرمایید تماس بگیرید. به منظور استعلام رتبه شرکت پیمانکاری خود می توانید به سایت ساجات به آدرس اینترنتی sajar.mporg.ir مراجعه نمایید.

رتبه بندی پیمانکاران

درهیئت مدیره شرکت حتما باید دونفر دارای مدرک مهندس حضور داشته باشند که حداقل یک نفر ازآنها دارای سه سال سابقه کار مستند به بیمه در رشته مورد تقاضا باشد ومهندس فوق بتواند سوابق بیمه وکارخود را کتبا” ارائه دهد. کلیه ی مدارک مربوط به پرونده ‌ها ی تعیین صلاحیت و رتبه‌بندی توسط سازمان‌ ها ی ذیربط استعلام می‌ گردد. در صورت مشاهده ی مواردی خلاف آیین نامه ‌ها، صلاحیت شرکت باطل می شود و محرومیت‌ ها یی برای آن ها در نظر گرفته می‌ شود لذا باید مراقب افراد فاقد هویت و سود جو که در این زمینه تبلیغات خلاف واقع می‌ نمایند ، باشید. شرکت های مهندسین مشاور می توانند برای اخذ رتبه مشاور، در رشته های مختلف رتبه هایی از پایه ۱ تا پایه ۳ دریافت نمایند. در شرکت های مشاور علاوه بر مهندسین امتیاز آور امکانات مدیرتی و پشتیبانی شرکت نیز در نظر گرفته میشوند. درهیئت مدیره شرکت حتما باید دونفر دارای مدرک مهندس حضور داشته باشند که حداقل یک نفر ازآنها دارای سه سال سابقه کار مستند به بیمه در رشته مورد تقاضا باشد و مهندس فوق بتواند سوابق بیمه وکارخود را کتبا” ارائه دهد.

کپی مدارک مربوط به افرادی که در شرکت سهمی را برعهده دارند و صاحب امتیاز هستند. اسناد تعیین هویت و شناسایی هیئت مدیره و هم چنین اسناد تحصیلی آن­ها . متقاضی باید فرم تقاضای رتبه بندی خود را تکمیل و به همراه مدارک و مستندات به واحد رتبه بندی تحویل و رسید دریافت نماید . ۳ – افراد امتیاز آور (مدیر عامل ، هیأت مدیره و كاركنان ) شركت با افراد امتیاز آور (مدیر عامل ، هیأت مدیره و كاركنان ) شركتهای دیگر (مشاور و پیمانكار) تلاقی نداشته باشند .

انجام تعهدات کاری یک شرکت بیش از سرمایه ی مالی مورد توجه هیئت ناظر می باشد. زیرا ممکن است یک شرکت کوچک با وجود سرمایه ی مالی اندک توانسته باشد تمامی پروژه های اجرایی را با موفقیت به سرانجام رسانده باشد، و رتبه ی بالایی را کسب نماید. در رتبه بندی شرکت سنجش راحت توان فنی و مالی یک شرکت توسط کارفرماها، پی بردن به نقاط ضعف و قوت شرکت و در نتیجه برنامه ریزی راحت تر برای آینده کاری شرکت توسط مدیران و امکان بستن قرار داد با سازمان های دولتی، شناخته شدن بین رقیبان و افزایش اعتبار شرکت از دیگر مزیت های اخذ رتبه شرکت می باشد. محدوده رتبه بندی شرکتهای پیمانکاری از ۱ تا ۵ و بازه رتبه بندی شرکتهای مشاور از ۱ تا ۳ است.

بیش از نیمی از اعضای هیأت مدیره شرکت باید دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی باشند. اطلاعات شرکت حتماً در سامانه ساجات به ثبت رسیده باشند و شرکت در نظارت راهبردی ریاست جمهوری دارای پرونده باشد. در صورت ورود به تجارت در حوزه­ ی نفت و گاز( تجارت ابزار و وسایل یا ثبت برند تجاری تجارت نفت، گاز یا مشتقات آن­ها) برای گرفتن راحتتر و آسان­تر قراردادها و در نتیجه کسب درآمد بیشتر و پیشرفت در حوزه­ی کاری خود به دریافت رتبه نیاز دارید . مثل اساسنامه و شرکتنامه و همینطور مدارکی مثل روزنامه رسمی شرکت، اظهارنامه­ مالیاتی و مدارک دیگر شرکت .

شرایط عمومی تعیین صلاحیت و دریافت گواهی رتبه شرکت ها عبارت است از:

به یاد داشته باشید که اگر اعضای هیئت مدیره یا اسناد ثبت شرکت تغییرات بزرگی داشته باشند، شرکت در هنگام اخذ رتبه پیمانکاری دچار عدم صلاحیت شده و رتبه­ای به آن تعلق نمی­گیرد . شرط اول بین شرایط و مدارک اخذ رتبه پیمانکاری، ثبت قانونی شرکت است. که برای این کار باید بیشتر اعضای هیئت مدیره مدرک لیسانس یا مدرک­های بالاتر داشته باشند و فرد یا افرادی با سابقه­ ی کار در رابطه با رشته مورد نظر در شرکت کار کنند . به عبارتی دیگر ، رتبه بندی شرکت های پیمانکاری ، بررسی میزان توانایی شرکت (بر اساس نفرات و سوابق آن ها، تجربه کاری و توان مالی) است که طبق ضوابط و آیین نامه­ هایی که توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری مصوب می شود انجام می گیرد.

  • جهت اقدام به اخذ رتبه مشاور میتوانید به صفحه رتبه مشاور نیز معراجعه کنید و از اطلاعات و یا مشاوران ما کارشناسی بگیرید.
  • هزینه رتبه بندی یا Grade بستگی به پایه های مختلف متفاوت می باشد.
  • افراد امتیاز آور شرکت نباید به عنوان افراد امتیاز آور شرکت دیگری نیز معرفی شده باشند.

استفاده از ماشین آلات و ابزار در ساعات عادی کار، و در نتیجه صدای آنها و همچنین استفاده از راههای معین به منظور انجام عملیات، مزاحمت تلقی نمی شود. اگر کارفرما عملیات پیگیری ثبت تغییرات شرکت موضوع پیمان را بیمه نکند، در صورت وقوع حادثه، جبران خسارتهای وارد شده به عهده او می باشد. عدم سوء پیشینه حرفه‌ای شرکت که منجر به محدودیت جهت انجام پروژه‌ها‌ باشد.

دریافت گواهی رتبه شرکت‌ها در چه صورت ممکن است؟

رتبه بندی نوعی ملاک تعیین صلاحیت است كه توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری برای پیمانكاران و شركت ها در نظر گرفته می شود . در گام اول کسب اطلاع از شرایط لازم و کافی جهت اخذ رتبه بالاتر و روند و مدارک لازم را به شما پیشنهاد می دهیم. به همین منظور با مجتمع حقوقی ثبت ایلیا تماس حاصل نموده واز مشاوره ی حقوقی و ثبتی ما بصورت کاملا رایگان بهره مند گردید . جهت کسب پایه چهار (۱،۲،۳،۴) شرکت می بایست امتیاز نفرات امتیاز آور و تجربه کاری تعیین شده برای هر رشته و پایه و نیز سقف توان مالی تعیین شده برای هر رشته و پایه را به صورت مجزا دارا باشد. برای اینکه بتوان رتبه ۵ را به ۴ ارتقا داد شرکت باید به مقدار حد نصاب لازم متناسب با هر رشته قرار داد انجام شده در رشته مورد تقاضا را ارائه دهد. گواهی رتبه مجوزی است رسمی که بر اساس ضوابط سازمان ها ی ذیربط (سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و کشور) که به منظور اعلام صلاحیت و رتبه اشخاص حقوقی صادر می شود و با آن شرکت ها می توانند در مناقصات پروژه ها ی عمرانی شرکت کنند.

سامانه رتبه بندی پیمانکاران

جهت کسب پایه چهار شرکت می بایست امتیاز نفرات و سقف تجربه کاری تعیین شده برای هر رشته و پایه و سقف توان مالی تعیین شده برای هر رشته و پایه را به صورت مجزا داشته باشد . متقاضیان اخذ / تمدید / ارتقا رتبه ( گرید ثبت شرکت ) می توانند از طریق تماس با متخصصان با تجربه سامانه ثبت نیک کلیه امور خود را به ما بسپارند. ارائه کپی مدارک شناسایی(تمام صفحات شناسنامه و پشت و روی کارت ملی) تمام اعضاء هیئت مدیره و سهامداران / شرکا.

در هیات مدیره یا کارکنان شرکت های متقاضی تعیین صلاحیت حرفه ای، نباید کارکنان دولت یا وزرا و معاونان آن ها و نمایندگان مجلس حضور داشته باشند. در ماده ۸ از فصل سوم این آیین نامه، معیارهای تشخیص صلاحیت به شرح زیر اعلام شده است. [newline]شخص حقوقی که برای کار در خارج از کشور، نیازمند تضمین و تسهیلات دولتی است. مثل ضمانت نامه هایی که صندوق ضمانت صادرات وزارت صمت برای صادرکنندگان و پیمانکاران در پروژه های خارج از کشور، صادر می کند.

شخصیت­های حقیقی (افراد حقیقی با مدرک تحصیلی حداقل لیسانس) و حقوقی (شرکت­ها) جهت اخذ رتبه و تایید صلاحیت مشاوره فنی باید یک سری شرایط عمومی را احراز کنند. رتبه بندی شرکت های مشاور می تواند مزایای بسیاری برای آنها به همراه داشته باشد. رتبه یک شرکت بر اساس امتیازات کسب شده از افراد امتیازآور، تجربه کاری، ساختار مدیریتی و همچنین امکانات پشتیبانی تعیین میشود. برای این که توانمندی رتبه بندی شرکت های پیمانکاری به صورت کاملا عادلانه در سطح جامعه سنجیده شود نیاز است که معیارهای دقیق و روشنی برای این رتبه بندی اتخاذ شود. قبل از هر چیزی باید عنوان کنیم وظیفه رتبه بندی شرکت های پیمانکاری برعهده معاونت راهبردی ریاست جمهوری کشور است و در این راستا شرکت های پیمانکاری باید تمام تلاش خود را برای اخذ این رتبه بندی به کار بگیرند. از مهم ترین مزیت های مربوط به رتبه پیمانکار می توان به معرفی هر چه بهتر شرکت به سرمایه گذاران داخلی و خارجی اشاره کرد.