پرش به محتوا

Detailed Notes on تاسیس شرکت

مذاکره استقلال با پین/شرط بازگشت مربی ایتالیایی به تیم آبی‌پوش

به طور کلی شرکت‌ها به دو دسته تجاری و مدنی تقسیم می‌شود. در ادامه هر کدام از این شرکت ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

همانطور که در ابتدای این مقاله شما را با انواع شرکت‌ها آشنا کردیم، متوجه شده‌اید که در ایران انواع مختلفی از شرکت وجود دارد.

برچسب ها : سامانه ثبت, سامانه ثبت شرکت, سامانه ثبت شرکت ها, سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری, سامانه ثبت شرکتها, سایت ثبت شرکت, سایت ثبت شرکتها

افرادی که قبلا اقدام به ثبت درخواست تاسیس شرکت، تاسیس شخصیت حقوقی، صورت جلسه تغییرات و … ثبت شرکت در تهران اند، می توانند از طریق بخش پیگیری اقدام به پیگیری درخواست خود کنند.

حال در نظر داریم که به توضیح مختصری از ثبت شرکت سهامی خاص و بامسئولیت محدود بپردازیم.

در این مرحله باید سمت اعضاء هیئت مدیره من جمله مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره ، سهام دارن و … مشخص گردد .

مدارک ثبت شرکت فعالیت شرکت که در شرکت‌نامه درج شده باید مشروع باشد و قصد و رضای شرکا با امضای آنها اعلام می‌شود. مدارکی که برای ثبت این شرکت لازم است عبارتند از:

در ابتدای ثبت ، میزان سرمایه یک شرکت مشخص میگردد و به عبارت ساده تر سرمایه شخصیت حقوقی ، کاملا از دارایی های موسسین و اموال صاحبان آن جداست و در صورت بروز اتفاقات ناگواری چون ورشکستگی شرکت و یا مطالبات اشخاص دیگر ، شرکت است که می بایست پاسخگوی مدعیان بیرونی باشد و نه موسسین و مالکان آن.

ولیکن اینگونه از افراد تا رفع سوء پیشینه کیفری نمیتوانند درسمت های مدیرعاملی ، رئیس و یا عضو هیات مدیره و بازرس شرکت قرار بگیرند .

متقاضی پس از آنکه تصمیم به ثبت هر یک از انواع شرکت را گرفت،به حسابداری اداره مراجعه می کند و مدارک شرکت مورد نظر را خریداری و به ترتیبی که در فوق اشاره شد،کامل می کند و تمام مدارک را در داخل یک پوشه پانچ می کند.

و به مسؤول ثبت دفاتر تحویل می دهد در این قسمت است که به شرکت شماره ثبت داده می شود مشخصات و محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می شود ذیل دفتر توسط فردی که مجاز به امضاء آن است امضاء می شود و آگهی تأسیس در قسمت دبیرخانه مهر و شماره می شود و یک نسخه از آگهی تأسیس به متقاضی برای درج در روزنامه رسمی داده می شود و از هر یک از مدارک یک نسخه به متقاضی داده می شود مهر اداره برای آن زده می شود و به این ترتیب شرکت به ثبت می رسد .

اولیت ما بر حداکثر کیفیت و سرعت در خدمات و رضایمندی مشتریان می‌باشد.

ثبت شرکت در تهران به نوع شرکت مدارک مورد نیاز برای ثبت متفاوت خواهد بود . برای اطلاع دقیق میتوانید به مقالات تخصصی هریک مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.